Saç Hakkında Bilmediğiniz 10 Eğlenceli Gerçek

Saç hakkında çok şey bildiğini mi düşünüyorsun? Tekrar düşün dostum. Bugünün blog yazısı saç hakkında aklınızı uçuracak on ilginç ve eğlenceli gerçek (ve saç hehe …). Bir yüzlü ya da çay alın ve okumanın tadını çıkarın!Saç çoğunlukla Keratin’den yapılır.
Keratin, dış deri tabakamızda ve tırnaklarımızda bulduğumuzla aynı protein ve şaşırtıcı bir şekilde hayvanların toynaklarını, pençelerini ve tüylerini oluşturan şeydir. Hayvan arkadaşlarımızla bu kadar ortak noktamız olduğunu kim bilebilirdi?

Sıcak iklimlerde saçlar daha hızlı büyüyebilir.

Isı vücutta dolaşımı uyarır (kafa derisi dahil) ve saç büyümesini teşvik eder. Durum böyle olsa da, genetik ve diyet de saç büyümemizde rol oynar – açıkçası! Islak bir saç teli normal uzunluğunun% 30’una kadar uzayabilir.
Kısa süre önce kesilen ıslak saçlarınızın daha uzun göründüğünü fark ettiğinizde hiç hayal kırıklığına uğradınız mı? Sonra kuaförü fönle kuruturken aniden küçüldüğünü keşfetti? Endişelenmeyin, sadece siz değilsiniz – bu, suyun saçları doğal olarak olduğundan daha uzun süre uzatması nedeniyle olur!

Görebildiğimiz tüm saçlar öldü.
Ölü olmayan tek saç, hala kafa derimizin epidermisinde olan saçtır – bu ne kadar garip? Bu çok şaşırtıcı çünkü vücudumuzun içine koyduğumuz şeyin doğrudan görebildiğimiz saçı etkilediğini çok düşünmemiz gerektiğinde, dışarıdaki saçlara odaklanıyoruz!

Siyah en yaygın saç rengidir ve kırmızı en nadirdir.
Dünya nüfusunun% 1’inde doğal kızıl saçlı ve ikinci en nadir saç rengi sarışındır (dünya nüfusunun% 2’si). Koyu saç renkleri en yaygın olanıdır, siyah en yaygın olanıdır. Ne olursa olsun, doğal saçlarınızı kucaklayın!

Saç, denemelerde adli delil olarak kullanılan önemli bilgiler içermektedir.
Korkunç gerçek: saç, geçmişte kan dolaşımınızın neler içerdiği hakkında bilgi içerir. Bilim adamları ne yediğinizi ve içtiğinizi ve sadece küçük bir saç telinden yaşadığınız ortamı bilirler!

Her saç teli 100 gram ağırlığa kadar destekleyebilir.
Bunu perspektife sokmak için zihinsel bir görüntü kullanalım. Saçınızın her bir teli 100 g’yi destekleyebilirse ve insanların kafa derisinde ortalama 100 000 ile 150 000 saç teli varsa, tüm kafanız iki filin eşdeğerini destekleyebilir.Saç vücutta en hızlı büyüyen ikinci dokudur.
En hızlı kemik iliği.

Fönle kurutma hidrojen bağlarını değiştirerek saç şeklini değiştirir.
Su, hidrojen bağlarını da değiştirir, bu da duş aldığımızda saçımızı daha düz hale getirir. Bu, bazı kadınların neden nemden nefret ettiğini açıklayabilir – havadaki su ipekliği ve ayrıca saçın yapısını değiştirerek bazı saçların kıvırcık veya kabarık olmasına neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir