Rusya’da gezip görülmesi gereken yerler

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Rusya’da gezip gördüğüm ve görmenizi tavsiye edeceğim yerleri yazacağım.

Rusya’da gezip görülmesi gereken yerler de ilk sırada herkezin de bildiği gibi meşhur Moskovada ki kızıl meydan‘dır. Kızıl meydana herhangi bir metroya binerek basit bir şekilde ulaşabilirsiniz. At heykelleri ve gazın bol olduğunu anlayacağınız bir anıt var yakınında. O kadar bol ki gaz adamlar havaye gaz yakıyor. Kızıl meydan gerçekten çok güzel kesinlikle gidin. Yakınında Moskova reka yani moskova Nehri var. Yine aynı şekilde geleneksel olarak orada kilisenin önünde dilek tutup sağ omzunuzdan Bi bozuk para atabilirsiniz. Ama attıktan sonra arkanıza dönüp bakmayın bazı fırsatçılar birileri atsada alsam diye dört dönüyorlar orda kendinizi enayi hissedebilirsiniz.

Yine aynı noktada Lenin ve Stalin e benzeyen iki dayı var sizinle foto çekilmek isterler siz çekilmeyin para tuzağı.

Ve Kızıl Meydan da gum dedikleri Bi alışveriş merkezi var inanılmaz güzel olduğu kadar pahalı bir yer aman dikkat.

Sonra Rusya Moskova Arbat Caddesi de çok ünlüdür. Eski ve yeni arbat olmak üzere ikiye ayrılır. Tavsiyem yeni Arbatta değil eski Arbatta takılın. Çok değişik güzel ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Moskova devlet üniversitesi binası gibi olan 7 kız kardeşi görün kesinlikle. Bunlardan bir tanesi moskova devlet üniversitesi diğer dış işleri bakanlığı sonra iç işleri bakanlığı binası vb.

Gorki Park’a gidin kesinlikle sonra Kolomenskaya park ta çarın elma bahçesi var sarayı var nehir kenarında güzel bir yer. Elma varsa ağaçtan koparıp yemeye çekinmeyin.

Ve benim favori parkıma geldik. Metro vedenha dedikleri yere kesinlikle gidin anlatmıcam ama gidin mükemmel bir yer. Gittiğinizde de astronomi müzesine napıp edip girin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir